Такий процес, як розлучення, досить часто відбувається з певними ускладненнями, де виникає потреба здійснити розподіл спільного майна, яке було придбано у шлюбі. Окрім того, цей процес можу бути ускладнений, якщо в шлюбі є спільні діти. У тому випадку, якщо є потреба здійснити процедуру розлучення максимально швидко та без проблем, за допомогою варто звернутися до такого спеціаліста, як адвокат Київ, зателефонувавши по номерам телефону (096)109-76-08 або (050)105-33-11.

Основні правила, яких притримуються під час розподілу спільного майна

Розглядаючи таке поняття, як спільно придбане майно, сюди варто віднести всі матеріальні блага, які були придбані чоловіком та жінкою під час спільного проживання разом. Якщо виходити із сімейного кодексу, то все майно, яке було придбано у шлюбі, повинно порівну розподілятися між чоловіком та дружиною. Окрім того варто звернути увагу на те, що якщо на момент розлучення у одного із подружжя немає власного заробітку, це ніяким чином не відображається на процедурі розподілу майна. Якщо розглядати юридичні методи, які застосовуються під час розподілу майна, то тут варто виділити наступні:

  • судовий;
  • добровільний.

Якому варіанту надавати перевагу, сімейний адвокат розповість окремо кожній подружній парі. При цьому, якщо розглядати добровільний спосіб, то між подружньою парою найчастіше всього встановлюються письмові домовленості. Якщо є потреба розподілити рухоме майно, то для цього буде достатньо усної домовленості.

Основні документи, які необхідні під час розподілу майна

У тому випадку, якщо сімейна пара не може прийти до спільного рішення стосовно розподілу спільного придбаного майна, то тут потрібно розглядати судовий варіант. Для цього в обов’язковому порядку є потреба надати наступну категорію документів:

  • свідоцтво про заключенню шлюбу між подружньою парою;
  • якщо є потреба, можна надати документ, по якому здійснено оцінку спільно придбаного майна;
  • папери, які повністю підтверджують право на власність подружньої пари;
  • варто надати доказову базу того, що майно було придбано за спільні кошти.

Досить часто під час судового засідання виникає потреба у представленні додаткових документів, але якщо це буде потрібно зробити, то про це повідомить сімейний юрист, який займається розглядом конкретної справи. Тому, якщо виникають проблеми під час розподілу майна, варто скористатися послугами висококваліфікованого спеціаліста.