Дані про всі процесуальні дії публікуються на сайті суду, що веде справу. Відомості про судове провадження мають бути у відкритому доступі. Тексти судових актів, прийнятих арбітражними судами, Верховним Судом, розміщуються не пізніше наступного дня після того, як їх прийняли.
Тексти судових актів, прийняті судами загальної юрисдикції, розміщуються не пізніше 1 місяця після дня їх прийняття в остаточній формі. Тексти вироків – не пізніше 1 місяця після того дня, коли вони набудуть чинності.
Таким чином, формально відомості доступні, але на практиці отримати їх не так просто. Тому рекомендується брати ситуацію під свій контроль та використовувати різні джерела. Особливо, якщо йдеться про борги перед судовими приставами – своєчасна перевірка заборгованості може врятувати вас від неприємних наслідків, у тому числі від заборони на виїзд за кордон. Бізнес-аналітична система Ю-КОНТРОЛ дозволяє дізнатись про постанову суду через реєстр судових рішень за прізвищем. Це дуже корисна послуга, яка може знадобитись у будь-який час.
Які рішення суду закриті для онлайн-пошуку
Відповідно до закону, визначено перелік ситуацій, при яких дізнатися про судове провадження за прізвищем неможливо, оскільки дані закриті для пошуку в онлайн-форматі. Судові провадження перевірити за прізвищем не вийде у разі, якщо:
- розгляду підлягає справа усиновлення;
- у позові розглядаються питання, що стосуються безпеки держави;
- засідання суду ведуться у закритому режимі;
- суд розглядає позов щодо примусової госпіталізації;
- слухається справа про визнання недієздатності громадянина;
- встановлюється значущість тих чи інших фактів судом загальної юрисдикції;
- є необхідність внесення коригувань до запису актів цивільного стану;
- справа стосується злочинів, спрямованих проти статевої недоторканності.
Якими способами можна дізнатися про рішення суду
Судові справи фізичних осіб за прізвищем можна дізнатися, використовуючи онлайн та офлайн способи. Розкажемо про них та опишемо нюанси:
1. У канцелярії суду
Можна звернутись безпосередньо до суду, де проходив процес. Перевага цього в тому, що ви отримуєте фактичний документ на руки.
Але є й ряд недоліків у разі, якщо ви вирішили дізнатися рішення суду очно:
- витрачається багато часу на подорож;
- це може зробити лише позивач чи відповідач, на третю особу потрібна нотаріальна довіреність.
Тому перевірити рішення у судовій справі, використовуючи даний варіант, не завжди зручно. Для швидшого пошуку підійде наступний спосіб.
На сайті суду
Чи є судові справи, можна дізнатися на офіційному сайті суду. Для цього, крім прізвища, потрібно знати ще деякі конкретні факти, наприклад, номер справи, дату її розгляду тощо.