Правила дорожнього руху обумовлюють використання пасивної системи захисту – мотошлема під час користування мототехнікою. Ця вимога є обґрунтованою, адже найбільша небезпека очікує власника мотоцикла або скутера під час дорожньо-транспортної пригоди саме внаслідок імовірних ушкоджень голови. Проте купити мотошолом вигідно і з іншої причини – поїздка с таким шоломом набагато комфортніша, ніж без нього. Завдяки захисним елементам шолома набагато простіше і краще можна оцінити дорожню ситуацію. Шолом дає також ефективний захист від пилу, комах, бруду. То повернемося до основної теми нашої публікації та спробуємо дати декілька важливих порад про те як обрати надійний і водночас оптимальний за вартістю мотошолом.

Обираємо вагу

Стандартна вага шолома для пересування мотоциклом або скутером має складати не більше 2 кг. Номінальна вага такого елементу захисту – від 1 кг до 1,3 кг. Важливо обирати вагу шолома, враховуючи те, яким саме видом транспорту буде користуватися водій.

Якщо шолом для міського скутера, який буде розвивати швидкість не більше 30-50 км/год тоді можна подумати про більш полегшену версію шолома, виконану у конструкції типу модуляр.

Важчий, але водночас з вищим рівнем захисту інтегральний шолом, краще застосовувати для мотоцикла, який рухається з високою швидкістю – до 100 км/год. Також важчий, але захищеніший шолом, кращий для мотоцикла чи скутера:

  • якщо він постійно рухається на дорогах, що мають високу інтенсивність;
  • якщо мототранспорт використовують на дорогах чи трасі з високою щільністю автомобільного транспорту;
  • якщо мотоцикл або скутер постійно переміщується по території, де є значні перешкоди рухові.

Мотошоломи для мотоцикла і скутера пропонує в асортименті форм та стилів виконання інтернет-магазин Budpostach.ua, де є важкі та легкі шоломи різноманітного напрямку застосування.

Розмір шолому

В більшості випадків виробники шоломів розраховують на три стандартні розміри користувачів, що відповідають розмірам шапки, кепки чи іншого головного убору в європейській специфікації: M, L, ХL. Тому підібрати необхідний розмір достатньо просто, але варто знати, що шолом має бути оптимальний за розмірами та одночасно виконувати дві функції:

  • достатньо щільно прилягати до поверхні голови;
  • не перешкоджати обміну повітрям в підшоломному просторі.

Тобто шолом має одягатися так, щоб в ньому не було достатньо багато вільного місця, але і натягувати шолом так, щоб не було взагалі вільного простору – не можна. Такі застереження важливі не лише для комфортного використання, але і для створення додаткової безпеки під час користування. Шоломи різного розміру пропонує онлайн магазин Буд Постач від провідних виробників мототехніки та аксесуарів до неї включно з шоломами для мотоциклів або скутерів.

Закрита чи відкрита версія шолома

Повністю закритою і найбільш захищеною версією є інтегровані варіанти цього засобу захисту. Інтегрований шолом для мотоцикла чи скутера має комплексний захист – він захищає від проникнення вологи, сильного струменю повітря та потрапляння комах під час руху. Також захист убезпечує від потрапляння пилу і піску в очі. Закрита версія шолома у вигляді інтегрованого – найкращий варіант для мототехніки яка використовується на місцевості з ґрунтовими дорогами. Також цей тип шолома найкраще підходить для пересування в будь-яку пору року та за складних погодних умов.

Відкрита версія шоломів має мінімальну вагу і водночас пропонує достатньо високий рівень захисту, особливо у версіях де є відкидний захисний візир для якісного орієнтування на дорозі.