Збереження картриджів: для справності обладнання, якісного друку та розумної економії

Картриджі лазерних принтерів – це складні конструкції, які потребують обережного поводження. Доволі часто причинами неполадок стають помилки під час експлуатації, а також заправка картриджів, проведена з порушенням технології. Дотримуючись простих правил, можна уникнути проблем із якістю друку та функціональністю принтера, а також забезпечити тривалий термін служби картриджів. Крім цього, вартість картриджів доволі висока, і їх остаточний вихід із ладу – причина високих витрат на купівлю нових.

Основні помилки при використанні картриджів

При експлуатації картриджів їх не можна:

  • Струшувати. Іноді користувачі, сподіваючись використати весь тонер до кінця і надрукувати ще 10 – 20 сторінок, сильно струшують елемент. Активне струшування сприяє змішуванню відпрацьованого порошку з бункера із чистим, від чого страждає якість друку. Допускається тільки злегка похитати картридж з боку в бік. Коли були помічені ознаки того, що тонер закінчується, і це не допомагає, раціональний варіант – своєчасна заправка картриджів. Замовити таку послугу можна на сайті fullcartridge.com.ua, з гарантією якості.
  • Перегрівати. Тривала дія високої температури призводить до запікання тонера в картриджі, і, внаслідок цього – до втрати картриджем здатності виконувати свої функції.
  • Піддавати фотобарабан небезпечним для нього впливам. Механічні впливи (удари об предмети, удари об підлогу при падінні й т.д.), пряме сонячне проміння, скріпки, які потрапили всередину механізму – все це може викликати пошкодження фотобарабана чи навіть повний його вихід із ладу. Також дуже не рекомендується брати цю деталь пальцями чи здмухувати з неї тонер – через це можуть з’явитись плями на папері під час друку. Вдихання часточок тонера, які при цьому потрапляють в повітря, небезпечне для здоров’я.
  • Очищувати непідхожими засобами. Використання не призначеної для цієї мети побутової хімії, спирту, тканинних чи інших серветок з ворсом і звичайних вологих серветок, старих зубних щіток і т.д. – такі способи здатні посприяти появі дефектів друку чи виходу картриджа з ладу.

Питання, на яке часто не звертають увагу – економія на папері шляхом придбання матеріалу низької якості, що також не найкращим чином відображається на стані картриджа. Шершава поверхня аркушів призводить до пришвидшеного зношування гумових валиків картриджа. Також у складі такого паперу міститься підвищена кількість смол, що відображається на терміні експлуатації самого принтера.

Непрофесійна заправка картриджів як причина проблем

Заправка картриджів без відповідних знань та навичок власником принтера, або виконання цієї роботи некомпетентними майстрами часто спричиняє не тільки неякісний друк, але й пришвидшене зношування механізму чи й виникнення несправностей. Використання неякісного чи непідхожого тонера, неакуратне розбирання і складання, ігнорування правильного очищення (у надійних сервісах для цього застосовують спеціальний пилотяг і призначені для чистки картриджів засоби) чи недостатньо старанне очищення внутрішніх поверхонь, не повністю заповнений тонерний відсік – у випадку самостійної роботи це типові помилки, а при співпраці з деякими майстернями такі ситуації можуть бути й проявами недбалості. Щоб запобігти проблемам, пов’язаним із неправильною заправкою, необхідно відповідально обирати сервіс для обслуговування офісної техніки. Хороша майстерня повинна надавати офіційну гарантію на свої послуги – лише тоді клієнт може бути впевненим, що заправка картриджів не нашкодить ні їм, ні принтеру, а якість друку буде високою.