11:16, 21 жовтня 2023 р.
Блокуватимуть банківські карти за неявку до ТЦК - новий фейк, що сколихнув Україну
Як в Україні “розігнали” фейк про блокування банківських карток військовозобов'язаним, і як його швидко спростували в медійному просторі.
З початком повномасштабного вторгнення в Україні поширюють фейки про війну, військових та військовозобовʼязаних у тому числі. Нерідко джерелом фейких є росія та її пропагандистські канали.
Нещодавно у телеграм-каналі почали “розганяти” інформацію про те, ніби чоловікам, які за повісткою не з'явились до військкомату, будуть блокувати банківські картки.
Але першоджерелом цієї інформації було видання “Фокус”. Вони опублікували матеріал разом з коментарями адвоката, який стверджував, що трапляються випадки, коли блокують карту за неявку до ТЦК.
Про цю новину написали й ТСН, але вони вчинили більш обережно. Адже у матеріалі вони взяли коментар у адвоката, який сказав, що в теорії такі випадки можливі, якщо буде відповідний закон. Та не стверджували, що вже є випадки, коли військовозобовʼязаним блокували банківські картки.
Майже одразу після поширення цієї інформації співзасновник банку “Монобанк” Олег Гороховський розповів, що це фейк та ІПСО. Тобто інформація не відповідає дійсності.
А також, за словами Олега Гороховського, адміністраторам каналів, які так використовують “Монобанк” та бренд, буде заблоковано можливість використовувати банки.
Після того, як спростували цей фейк, один з популярних телеграм-каналів “Труха Днепр” опублікував вибачення за поширення дезінформації.
Зараз “Фокус” теж виправились та прибрали новину, але залишили посилання на сторінку адвоката, з якого й почався цей “сніжний ком” фейку. Адвокат встиг закрити сторінку у одній з соціальних мереж, проте ми встигли зробили скріншот з його коментарем, який став основою для фейкової новини.
Отже, фейки, які стосують мобілізації, досі використовують для маніпуляції та сприяють початку паніки. Вони входять у наш медійний простір, адже саме такі прийоми використовує росія у інформаційній війні проти України. Через це навіть у ЗМІ можуть поширювати неправдиву інформацію у гонитві за переглядами. Тому потрібно вірити перевіреним та офіційним джерелам. Не забувати перевіряти інформацію, яка викликає сильну емоцію, адже наш ворог “розпускає” фейки, аби впливати на свідомість людей та зневірювати їх.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:03
1 листопада
19:34
30 жовтня
04:49
30 жовтня
19:50
28 жовтня
13:52
28 жовтня
live comments feed...