11:19, 26 липня 2023 р.
Маніпулювання справою MH17: Як російські медіа впливали на інформацію
17 липня 2014 року, малайзійський авіалайн MH17 зазнав жахливої катастрофи над сходом України (тоді проросійські налаштовані війська та російська армія вже почали окупацію частини нашої країни). Літак Boeing 777 було збито неподалік ТорезуДонецької області в ході російської збройної агресії на сході України. Внаслідок цього теракту загинули всі 298 пасажирів та членів екіпажу на борту.
Ця трагедія стала об'єктом уваги всього світу, але одночасно з тим - інформаційним полем битви з боку російської федерації, яка дала старт інформаційній війні, яка триває досі. Одразу зазначимо, що Міжнародне розслідування встановило, що літак було збито зенітним ракетним комплексом«Бук» російського виробництва.
Зразковим прикладом такої інформаційної війни стали російські медіа, які з першої хвилини почали активно маніпулювати інформацією стосовно причин катастрофи та звинувачувати українську сторону.
Одне з найбільш відомих тверджень російських ЗМІ полягала в тому, що MH17 був збитий українським військовим літаком, а не російською ракетою. Вони наводили маловагомі докази, щоб підкріпити цю версію, проте міжнародне експертне розслідування виявило вагомі факти про втручання російських військових. Російські медіа активно ігнорували ці докази та широко поширювали свою вигадану версію.
Зокрема, російські медіа часто використовували техніку вибіркового редагування інформації та виокремлення лише тих фактів, які підтримували їхню версію подій. Вони навмисно замовчували певні факти та ігнорували розслідування міжнародних експертів, які вказували на російську вину.
Окрім того, було виявлено, що російські медіа активно розповсюджували фейкові новини про причетність до катастрофи українських правоохоронних органів та навіть підкреслювали націоналістичні аспекти і виникаючі проблеми в Україні.
Ці та інші підступні та недостовірні методи маніпулювання інформацією допомогли російським медіа створити масовий вплив на думку громадськості в росії та за її межами. Інформаційна війна стала потужним засобом впливу на світову громадськість та сформувала ряд неправдивих уявлень про трагедію MH17.
Попри російські наративи, міжнародне розслідування тривало і знайшло дійсно винних у цій трагедії. Не дивно, що кінці врешті - решт привели в росію.
Окружний суд Гааги засудив росіян Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), Сергія Дубинського та Леоніда Харченка до довічного ув'язнення. Їх визнали винними у катастрофі малайзійського "Боїнга" в небі над Донбасом у липні 2014 року та смерті 298 людей.
Суд вважає провину Гіркіна (Стрєлкова) доведеною. Харченко та Дубинський вважаються учасниками запуску ракети. Суд постановив взяти їх під арешт.
Також винні у збитті літака мають виплатити компенсації рідним загиблих - понад 16 мільйонів євро.
Четвертого обвинуваченого - Олега Пулатова (який влітку 2014 року був підполковником запасу вдв росії) - визнали невинним.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:47
2 грудня
ТОП новини
live comments feed...