Комфортне перебування влітку у приміщенні безпосередньо пов'язане з наявністю в ньому кондиціонера. Пристрій допоможе відпочити з комфортом, забувши про складні трудові будні. Таке обладнання застосовується на складах, магазинах, офісах і не тільки.

Вибрати таку техніку непросто. Слід звернути увагу на потужність, функції, енергозбереження та багато інших параметрів. На кондиціонер ціна формується через низку факторів.

Перед тим, як купити кондиціонер, варто визначитися з його типом:

  • Промислова система кондиціювання.

  • Промисловий кондиціонер.

  • Побутовий кондиціонер.

Важливим параметром при виборі такого обладнання є функціональність. Варто визначитися з вимогами до системи.

Мульти-спліт системи

Одночасно охолодити кілька кімнат допоможуть мульти-спліт системи. Думка про те, що покупка такого варіанту обійдеться дешевшою порівняно з покупкою одного кондиціонера, є помилковою. Так, по всій системі застосовується один компресорний блок. Але вартість конструкції від цього не зменшується, тому що є деякі суттєві конструктивні зміни, які істотно збільшують вартість приладу.

  • Потужність компресора повинна бути майже вдвічі вищою. Потужність підвищується у випадку застосування 3-х чи 4-х блоків.

  • Інверторні моделі оснащені складною електронікою. Оскільки мульти-спліт система призначена для безперервного використання, це зменшує її ресурс. При цьому одночасно у двох приміщеннях не буде однакової температури.

  • У агрегаті є функція, що розподіляє фреон.

Конструктивні особливості збільшують вартість техніки. Також вони підвищують складність монтажу. Найчастіше, установка спліт системи коштує набагато дорожче за установку кількох кондиціонерів.

Потреба в мульти-спліт системі кондиціонування

Найчастіше оптимально використовувати спліт-системи в будинку з прохідними кімнатами. У цьому випадку прямий контакт із зовнішньою стіною не передбачено. Також цей варіант доречний, коли потрібно зберегти початковий вигляд будинку. Нерідко це стосується приватного сектора, в якому передбачено встановлення такої потужної системи, як мульти-спліт.

Що варто враховувати під час вибору мульти-спліт системи?

Якщо ухвалено рішення про покупку мульти-спліт системи, не варто робити вибір, орієнтуючись на вартість. Оскільки економніше поставити по одному кондиціонеру в кожній кімнаті.

Вибираючи модель, варто враховувати:

  • Загальну площу приміщень.

  • Можливість зведення всіх трас в одній точці.

  • Потужність кондиціонера.

  • Тип компресора.

Це основні вимоги, які висуваються до вибору спліт-системи.