Можна читати по десять книг в місяць, але не приносити собі цим зовсім ніякої користі. Американський письменник, автор кількох бестселерів Райан Холідей впевнений: якщо ви не читаєте те, що вам «не по зубах», ви позбавляєте себе саморозвитку.

В епоху цифрових технологій багато хто розцінює своє захоплення літературою як подвиг, проте нічого героїчного в тому, щоб перегорнути пару сторінок серйозного роману, немає. Поки ви не взялися по-справжньому за складні твори, пропоновані на сайті ranok.com.ua Харків пишатися нічим, адже мозок, за великим рахунком, як м'язи - якщо регулярно не підвищувати в спортзалі навантаження, на прогрес годі й розраховувати.

Користь серйозного читання очевидна, вважає Холідей: вже в двадцять один рік йому вдалося стати маркетинг-директором у великій компанії, а в двадцять чотири вийшли його перші книги, і тут же завоювали популярність у читача. І все завдяки відмінним вчителям - складним книгам. Квартира Райана буквально забита високоінтелектуальними творами, які роблять процес роботи над собою безперервним.

Перед тим, як почати читати

Перш ніж братися за складну літературу та читати книги батькам, необхідно вирватися зі шкільного мислення, яке залишається з нами навіть через роки після закінчення навчального закладу. Справа в тому, що в класі дітей навчають не стільки заглиблюватися в матеріал, скільки вивчати його настільки, наскільки це необхідно, щоб з успіхом здати іспит. Відтепер ви будете читати тільки для себе.

Місце, імена, дати - все це другорядне, важлива тільки тактика і отриманий результат. У вас немає часу міркувати про те, де, в якому місці стався шторм, якщо він не стосується вас самих. Поки ви не розберетеся з власними бурями в душі та голові, немає сенсу звертати уваги на чужі.

Читайте відгуки

Зверніть увагу на рецензії не тільки любителів, але й професіоналів - критика, огляди і висловлювання фахівців в галузі літератури допоможуть вам зрозуміти культурну цінність твору, який ви тримаєте в руках. Крім того, ще до початку читання ви будете знати про тему книги нон-фікшн, що дозволить вам гідно оцінити її подальше розкриття.

У момент читання

У кого завгодно викличе роздратування 80-сторінкова передмова від редактора в романі на двісті сторінок. І тим не менше не поспішайте її перегортати. Прочитайте вступ, замітки, виноски - повірте, це створить міцну основу для вашого майбутнього знайомства з твором.