• Головна
  • Власну справу за допомоги обласної програми підтримки релокованого бізнесу розвиває на Полтавщині родина переселенців із Луганська
13:54, 11 грудня 2023 р.

Власну справу за допомоги обласної програми підтримки релокованого бізнесу розвиває на Полтавщині родина переселенців із Луганська

Родина Блонських – Марина та Олександр – переїхали до Вовнянки Миргородського району з Луганська 2015 року.

Джерело: Полтавська ОВА.

На останні гроші придбали будиночок. Про сільське господарство, зокрема про виготовлення сирів, не знали нічого. Але мали багато ідей та палке бажання започаткувати власну справу.

«У нас взагалі не було ніяких інвестицій, щоб вкладати у свою справу. Ми навіть на позичені гроші купували перше молоко, з якого почали варити сир. Саме започаткування власної справи було за рахунок першого гранту. Він був для внутрішньо переміщених осіб. Ми подали заявку. Був захист у Полтаві. Комісія повірила в нашу справу. Нам надали цей грант», – згадує Марина Блонська.

Нині родина Блонських тримає близько 100 кіз, з яких 40 є дійними. З молока виготовляють 5 видів крафтового сиру без штучних домішок.

«Чан для варіння сиру ми зробили з підручних матеріалів. Купили ємність на 300 літрів. Місцеві майстри зробили під неї змієвик на дровах. Ми від класики не відходимо. Працюємо за технологією французьких, італійських крафтових сироварень», – розповідає Олександр Блонський.

Консерванти не використовують. Сир Блонських – лише молоко та сіль.

«Виробляли сири, що визрівали 3, 6, 9, 12 місяців. Формат пармезану. Це був наш основний продукт, який ми закладали у визрівання до року. Нині виробляємо молоді сири, чисто козині. А тверді, чи екстратверді – це суміші. Коров’яче молоко ми докуповуємо. Наразі екстратверді сири ми не виробляємо, бо наше сирне сховище перетворилося з лютого 2022-го на сімейне бомбосховище», – зазначає Олександр Блонський.

Окрім виготовлення крафтової продукції, родина створила куточок зеленого сільського туризму «Садиба родини Блонських». Приймають екскурсії, облаштували дегустаційну залу, проводять майстер-класи.Родина Блонських постійно беруть участь у різноманітних проєктах та програмах. Саме їм завдячує відкриттям власної справи. Цього року підприємці взяли участь у Комплексній обласній програмі підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2023-2024 роки, яка розрахована на допомогу релокованому бізнесу.

«Ця програма передбачає компенсацію 50% від закупленого обладнання. Ми купували додаткове навісне обладнання для трактора. Він є великим помічником на нашій фермі. Ми дізналися про цю програму. Вирішили подати заявку. Зібрали усі документи. І нас відібрали», – говорить Марина Блонська.Родина має чимало планів на майбутнє. Зокрема відновлення виробництва твердих витриманих сирів та розвиток зеленого туризму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лисичанськ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...