Новини компаній
19:27, 11 травня 2023 р.

Що таке протезування зубів

Новини компаній

Сучасні протези зубні – це один зі способів відновлення функціональності ротової порожнини та естетичної привабливості посмішки людини. Цей процес полягає в заміні відсутніх зубів або усуненні їхніх пошкоджень. Зубні протези  встановлюються з метою відновлення повноцінного жування їжі, покращення вимови, а також для усунення дефектів зубного ряду, які можуть призводити до психологічних комплексів.

Якщо завчасно не звернути уваги, то на протезування зубів ціни будуть вищі. Поява потреби у процедурі пов'язана з процесами життєдіяльності людини. Наприклад, часті карієсні ураження, травми та інші захворювання порожнини рота призводять до повної або часткової втрати зубів. Також на зубні протези ціни цікавлять людей, де руйнування зубного ряду задає віковий фактор. Оскільки старіння організму знижує регенеративні здібності тканин та підвищує ризик різних захворювань.

З яких матеріалів роблять вставні зуби

На сучасні протези зубів ціна різна, та залежить від того, які стоматологія використовує матеріали. Звертайте увагу на інноваційні технології, які розрізняються між собою довговічністю та естетичними властивостями, але за фізико-хімічними особливостями вони ідентичні до натуральної зубної тканини. Профільні стоматології застосовують такі матеріали:

  • Композити – це природні полімерні суміші, що імітують зубну емаль, вони відрізняються міцністю та еластичністю, а також зручністю в роботі, тому що застигають під дією УФ-випромінювання.

  • Кераміка – це розповсюджене протезування зубів, Київ його також відносить до високотехнологічної сировини, яка використовується для виготовлення керамічних вкладок і коронок. Вона достатньо міцна, а перевагою є естетичні властивості.

  • Метали та сплави металів – вони найміцніші, які використовуються для виготовлення металокерамічних вкладок, крон та мостів. Це хімічні елементи, що не окислюються по типу хрому, титану, кобальту та інших.

  • Пластмаса – з неї виготовляється тимчасовий зубний протез, ціна на який мінімальна.

Є складне комплексне відновлення зубного ряду. У цьому випадку ціна протезування зубів включає об'єднання різних підходів до лікування та речовин. Такий підхід відновлює повну функціональність щелепи та досягається природний вигляд посмішки.

Види протезування: які проблеми вирішує зубний протез

Є кілька видів відновлення зубного тіла або декількох позицій одночасно. Стоматолог-ортопед підбирає оптимальний після проведення повноцінного клінічного обстеження. До головних відносяться:

  1. Естетичне відновлення. Спрямоване на корекцію зовнішнього вигляду за допомогою застосування вінірів. Це тонкі пластинки з кераміки, які встановлюються на передню поверхню зуба. Вони виправляють патології, такі як нерівномірне розташування елементів, пошкодження емалі та інші. Це сучасний частковий протез зуба, ціна якого залежить від кількості витраченої сировини.

  2. Протез зубів з внутрішньої сторони. Відбувається відновлення пошкодженої зубної емалі. Принцип дії полягає у створенні міцної штучної коронки, яка захищає зубну пульпу від подразнень. Має конструкцію у вигляді коронки, вкладки чи облицювання, яке встановлюється на стійку частину зуба.

  3. Коронка – це часткове зубне протезування, яке вживлюється у реальний зуб чи імплант. Вона може бути встановлена на культьову, внутрішньокореневу вкладку або імплант, тому забезпечує повноцінну жувальну функцію. Крім того, це спосіб досягти привабливого вигляду.

  4. Якщо декілька елементів відсутні або пошкоджені, застосовуються знімні вставні зуби протези. Це зручне рішення для відновлення кількох фрагментів зубного ряду, які можуть бути змінені за необхідності. В залежності від площі, яку займають вставні зуби, ціни на них змінюються. Бувають частковими, коли замінюють лише кілька елементів, або повними, коли імітують повністю верхню або нижню щелепи. Їх можна легко зняти для чищення та догляду за ними, що дозволяє зберігати чистоту та здоров'я порожнини рота.

  5. Незнімні зубні протези – ціна залежить від обсягу робіт лікаря. Вони кріпляться імплантатами до кістки. Актуальні, коли тканини ясен або кісткового апарату ослаблені, та потребують додаткової підтримки.

Достеменно дати відповідь на питання, скільки коштує вставити зуб, зможе тільки кваліфікований лікар після проведення огляду. Ціна зубних протезів визначається  комплексністю процесу. Залежно від індивідуальних потреб пацієнта лікар визначає оптимальний тип відновлення, який дозволить досягти максимального результату.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...