• Головна
  • Історія заснування Лисичанська: примітні дати й незвичайні факти
Новини компаній
11:52, 1 лютого 2023 р.

Історія заснування Лисичанська: примітні дати й незвичайні факти

Новини компаній
Історія заснування Лисичанська: примітні дати й незвичайні факти, фото-1

Люди селилися на березі річки Сіверський Донець ще з бронзового віку. Історики сьогодні їх називають племенами катакомбної культури. Місцеві займалися землеробством та скотарством, а також першими почали ліпити з каменю скульптури, які археологи охрестили половецькими бабами. Але це, напевно, і не дуже правильно, адже самі половці з'являться лише через 3 тис. років.

У Середньовіччя практично всі землі, де сьогодні розташований Лисичанськ, були частиною Дикого поля. Тут зупинялися на зимовище запорізькі й донські козаки. Саме вони у XVII столітті заснували тут поселення під назвою Лисичий Буєрак.

До середини XVIII століття території починають активно заселятися вихідцями з Балкан. Сюди разом зі своїми сім'ями переїхало безліч хорватів, сербів, греків. Була своя громада й у місцевих болгар.

Є документальні підтвердження, що саме в Лисичанську відкрився перший у регіоні кар'єр із видобутку кам'яного вугілля, до складу якого одразу увійшли кілька шахт. Промислові розробки родовищ почалися 1795 року. Вугілля активно постачалося на ливарні заводи. До речі, у Лисичанську було запущено процес коксування кам'яного вугілля. Це дало змогу в рази покращити коефіцієнт роботи плавильних печей.

1879 року до селища було прокладено власну гілку залізниці. Через десять років бельгійці відкривають тут содовий завод. Вони ж збудували церкву, лікарню, гімназію та житлові будинки для робітників.

У Лисичанську сьогодні туристам робити нема чого. Пам'яток особливих тут немає, та й гіда знайти буде складно. Навіть якщо ви потрапили до міста проїздом і зупинилися в місцевому готелі на ніч, то про своє дозвілля варто подбати заздалегідь. Наприклад, можна завантажити собі на ноутбук електронну книгу чи фільм. А для азартних людей завжди є можливість розважитися, роблячи ставки на спорт. Для цього потрібно лише вибрати надійного букмекера на Bukmeker-Expert.info. Після нескладної реєстрації ви ще й вітальний бонус отримаєте. Якщо ставка зіграє, то виграш буде суттєвим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...