• Головна
  • Дитячий будинок евакуйовано з Луганської області до Словенії
09:25, 10 липня

Дитячий будинок евакуйовано з Луганської області до Словенії

Після початку повномасштабної війни за домовленістю між країнами з Луганської області до Словенії було евакуйовано дитячий будинок із 20 дітьми. Уже понад два роки він розміщений у невеликому містечку Славіна.

Окрім українських вчителів та волонтерів, туди приїжджають представники Словенської філантропії, які провідують дітей та слідкують за їхніми потребами.

«Після 24 лютого 2022 року в Словенії опинилося дуже багато переселенців з України. Але ще не було затверджено із законодавчої сторони їхнє перебування тут, не було соціальної чи матеріальної допомоги. Тому Словенська філантропія із самого початку підхопила цю хвилю. Прямо тут ми приймали українців, годували, інформували, як оформити та отримати документи, які саме документи тощо», — розповідає Марія Ардюкова, співробітниця у сфері міграції офісу Словенської філантропії, яка відповідає за комунікацію з українськими переселенцями.

Словенська філантропія

Словенська філантропія

Фото: Східний Варіант

З часом Словенська філантропія адаптувалася до роботи з українськими переселенцями. Зараз організація проводить безліч активностей для дітей і дорослих.

«У нас проходить Жіночий клуб, у який приходить багато жінок. Зазвичай вони обговорюють щось цікаве, або на такі зустрічі запрошують поважних гостей. Наприклад, психологи, юристи, митці. Багато мовних курсів організовано для українців. Були спільні поїздки для дітей та підлітків. Словенська філантропія робить це, не замінюючи державу, а допомагаючи їй», — пояснює Тіна Велищик, керівниця денного центру для емігрантів Словенської філантропії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лисичанськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...