• Головна
  • Все про війну - що стало словом 2023 року в Україні
16:38, 14 січня

Все про війну - що стало словом 2023 року в Україні

Все про війну - що стало словом 2023 року в Україні

В Україні назвали слово 2023 року. Серед усіх слів вибрали одне, яке знаходилось у центрі суспільної уваги протягом всього року. Воно, як і всі інші слова, повʼязане з війною в Україні. Війна впливає майже на всіх українців та мешканців країни. Адже повномасштабна війна триває майже три роки. Тому в інформаційному просторі, у соціумі та в різних аспектах життя українців завжди “проскаують” теми повʼязані з війною.

За версією словника сучасної української мови та сленгу “Мислово”, словом 2023 року в Україні стала “мобілізація”.

Піковий інтерес до цього слова був у грудні. Адже у той час уряд вніс до парламенту  законопроєкт про мобілізацію.

Але були інші “кандидати” на це звання. Всі слова, які могли стати головними у 2023 році, повʼязані з війною. Наприклад, такими претендентами могли бути: 

  • Контрнаступ.

 У медіа ця тема часто підіймалась. Особливо цікавила вона під час брифінгів, пресконференцій з керівництвом. Також медійники гучно оголошували про контрнаступ, чи він почався, чи ні. 

Наприклад:

  • Ухилянт

Так називають чоловіків, які власне ухиляються від мобілізації. На українських кордонах військовозобовʼязаних чоловіків “ловлять” та затримують за виїхати з України. 

  • Яйця по 17 гривень 

Це стало символом корупції, коли виявилось, що у Міністерстві оборони України купували яйця за 17 гривень за штуку. Тобто десяток яєць обійшовся у 170 гривень.

  • Блокада та деблокада.

Це повʼязано з тим, що росія блокувала українські порти і робила неможливим перевезення зерна. Також це слово стало цікавим для українців через блокування кордону польськими фермерами. 

  • Літо в Криму 

Це була теза начальника ГУР Кирила Буданова. 26 грудня 2022 року головний розвідник країни у інтервʼю відповів на запитання журналістів про те, куди він порадить поїхати на море у відпустку влітку 2023 року.

Він відповів:

“Я пораджу в Крим. Це перлина України, яка давно чекає на українських туристів” 

  • Позиційна війна

Цей термін сказав Валерій Залужний у статті The Economist. Головнокомандувач ЗСУ розповів, що війна переходить на новий етап, і він називається “позиційною” війною. 

  • Конфлікт 

Популярним це слово стало серед українців після чуток про суперечки між президентом Зеленським та головнокомандувачем Залужним.

  • Дрон

У інформаційному просторі завжди чути про збори на дрони, які впливають на хід війни. 

Проте словник Сollins Dictionary назвав словом 2023 року ШІ (штучний інтелект).

Отже, війна стала тим чинником, який увійшов у всі сфери у всі сфери життя українців. Вона почала диктувати правила життя в Україні. Адже довкола неї обертаються багато тем, бо багато людей слідкують за ходом війни, чекають рідних з фронту та вірять у перемогу. Тому ці головні слова відображають часи, які зараз в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #війна #слово року #слова #повномасштабна війна #мобілізація #контрнаступ #2023 #рік #новини Україна #новина Україна #Україна новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...