• Головна
  • 150 українських дітей вкрала в Луганській області у червні Росія
19:18, 21 червня 2023 р.

150 українських дітей вкрала в Луганській області у червні Росія

Голова адміністрації Луганської області Артем Лисогор стверджує, що протягом червня Росія вивезла зі Старобільського району 150 дітей.

За словами Лисогора, їх відправили на територію Російської Федерації “нібито на оздоровлення”. “Інформації про їхнє повернення немає”, – пише він у телеграмі.

Лисогор стверджує, що зараз російська влада “комплектує групи для вивезення ще 750 дітей”.

Крім того, за словами українського чиновника, у 70% школярів на території Луганської області російські лікарі “знайшли “патології”, щоб відправити їх на лікування в Росію”. “У разі відмови окупанти лякають не допустити до навчання”, – стверджує Лисогор.

Він додає, що в населеному пункті Станиця Луганська дітей “змушують їхати разом із матерями”.

Практично вся територія Луганської області окупована російськими військами.

Українська влада неодноразово звинувачувала Росію в незаконному вивезенні дітей на свою територію.

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі виписав ордер на арешт президента Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової за підозрою у причетності до депортації дітей (за міжнародними законами такі дії вважаються воєнним злочином).

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій насильницька депортація українських дітей до Росії класифікується як геноцид.

Львова-Бєлова говорила, що Росія не визнає юрисдикцію МКС, а за Женевською конвенцією, навпаки, повинна евакуювати людей і дітей із зон бойових дій.

Росія включила до свого складу території Луганської та Донецької областей у вересні 2022 року. Це рішення не визнала переважна більшість країн світу, його також засудила Генеральна Асамблея ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лисичанськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...