• Головна
  • Особливості спирту класу люкс
Новини компаній
17:23, 2 жовтня 2022 р.

Особливості спирту класу люкс

Новини компаній

Більшість із нас знають, що це за формула С2Н5ОН. Для тих, хто не знає, ця органічна сполука має назву Етанол.

Ця органічна сполука яка є безбарвною і має специфічний запах, підкреслюється пекучим смаком. С2Н5ОН (етанол) з'являється після процесу бродіння. На основі етанолу, залежно від ступеня очищення, виділяють такі види спирту:

  • спирт «пшенична сльоза»;
  • спирт класу люкс;
  • спирт класу екстра;
  • спирт вищого очищення.

Етанол часто використовують для виготовлення горілки як на підприємствах, так і вдома. Також етанол може використовуватись у медичних цілях, у побутовій хімії. Наприклад, зараз купить спирт высшего качества можна для медичних потреб, оскільки з нього в домашніх умовах роблять антисептики.

Як роблять ректифікований спирт класу Люкс

Перший етап — відбір харчової сировини для браги. Для класу Люкс це жито, кукурудза та пшениця. Бродить вона за природних умов. Для цього створюються оптимальні умови для розмноження дріжджів.

Коли в основі буде понад 15% етанолу, бродіння припиняється. Брага надходить на перегонку. Вона здійснюється в колонах ректифікації, звідки ректифікований спирт і отримав свою назву.

Але перш ніж ви зможете купити спирт, його очищають додатково. Тільки після цього відбувається розлив у тару: скляні чи пластикові пляшки.

Склад етилового спирту марки Люкс

Навіть при найвищому технологічному очищенні, яке проходить пшенична сльоза (найкраща марка спирту), неможливо видалити всі домішки. Є вони й в етанолі класу Люкс. Але вони знаходяться в межах норми, зазначеної у стандартах якості. Так, у складі є невелика кількість метанолу, сивушних олій та вільних ефірів.

Багатьох наявність домішок насторожує, але такий продукт набагато чистіший за самогон, який вважають натуральним, а значить, не таким шкідливим видом алкоголю.

Вміст етилового спирту дозволяє розділити алкогольні напої на такі види:

  • дуже алкогольні — етиловий спирт досягає 96%;
  • міцні — етиловий спирт становить від 31 до 65%. До таких напоїв відносяться горілка, коньяк та ром;
  • середні — етиловий спирт становить від 9 до 30% (різного роду наливки, винні напої та лікер);
  • слабоалкогольні — етиловий спирт становить від 1.5 до 8%. Сюди відносять такі напої як пиво та квас.

Також, ні для кого не буде секретом, що етанол можна змішати з водою в різних співвідношеннях. Його температура кипіння становить (78,3 градуса), а замерзання — (-117 градусів).

Розрізняють дві класифікації спирту. Перша класифікація — це технічний спирт. Виробляють на основі рослинної сировини, має ферменти дріжджових клітин та їх сульфідних лугів, що містять цукру максимум 1,5%. Цей спирт не можна вживати, адже можна зашкодити своєму організму.

Друга класифікація — харчовий спирт. Виробляють із зернової сировини, плодів, цукрової патоки, картоплі тощо. Зазвичай спирт Люкс має не більше 35% картопляної суміші. В основному спирт Люкс виготовляється з кондиційного зерна. Він належить до класифікації харчового спирту, а отже, для створення домашнього алкоголю краще купить спирт Люкс.

Концентрація альдегідів у спирті класу Люкс — 2.0. Головне, що потрібно знати про альдегіди, так це те, що вони в 1,5 раза перевищують чистий етил по токсичності. Через це вони надають спирту неприємного запаху і специфічного смаку.

Концентрація сивушної олії у такому спирті має показник 2.0. Тут слід запам'ятати що ця домішка дуже шкідлива для організму людини. Їхня токсичність у 3,5 раза перевищує чистий етил, тому кожен із компонентів сивушної олії є отруйним, якщо перевищує норму в спиртному виробі.

Концентрація ефірів має показник 2.0. Ефіри є у кожному спирті. Вони змінюють смак самого напою шляхом посилення ароматів у смаковій якості спирту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...