• Головна
  • Спирт: що ви не знали про найвідомішу після води, рідину
Новини компаній
14:06, 15 вересня 2022 р.

Спирт: що ви не знали про найвідомішу після води, рідину

Новини компаній

Етиловий спирт – чи не найвідоміша у світі рідина після води. Її використовують не тільки для виготовлення горілки чи інших міцних напоїв. Ця рідина, що складається із 96-92% етанолу, не має кольору, прозора і легкозаймиста. Її характерний смак та запах всім відомий як складова напоїв міцності, що зазвичай має бути не менше 25-30%. Купити спирт та використовувати можна не лише для створення напоїв чи додавання в них спирту для міцності. Він може використовуватись для такої мети, яку більшість навіть не уявляє.

Незвичайні характеристики спирту

Перше що дивує тих, хто здається знає про спирт все – це не більше та не менше ніж речовина, що походить з органічних сполук так званого ряду жирів. І має високу калорійність. Саме до речі тому, справжні знавці міцних напоїв не рекомендують використовувати під час споживання такого алкоголю так звану закуску, тобто використання їжі. Адже з суто хімічної та біологічної точки зору, використання алкоголю є дуже поживним для організму.

Варто зазначити, що у Британії і США спирт купити можна дещо незвичний. Там «спиртом» називають етанол практично повністю зневоднений із дуже концентрованим вмістом 99,5% С2Н6О.

Спирт лікує від пухлин: рецепт із оливковою олією

Етиловий спирт не лише дезінфікує рани і знищує мікроби, знезаражує поверхні. Його використовують у високій концентрації як лікувальну речовину у 33% розчині протишокових препаратів. А ще – як складову антипухлинних речовин, що допомагають боротися зі злоякісними пухлинами. Він входить у склад розчинів із олії оливок, як незамінна складова. Адже у воді чи інших рідинах ці речовини не розчиняються. Його змішують з олією та потім видаляють у ємностях де немає повітря. Таким чином лікарі отримують ефективні ліки проти смертельної хвороби.

Паливо для автомобілів

Слово «біоетанол» означає біо-спирт, що використовується для виробництва палива. Частка технічного етанолу у цьому паливі сягає 92%. Біоетанол є або самостійним паливом, або часткою у паливній суміші, що використовується для авто. Пристосовані авто використовуючи біоетанол отримують плюс – його октановість навіть вища за стандартні види бензину. Але навіть не пристосовані для спалювання біопалива авто можуть використовувати суміш бензину та біоетанолу у пропорції 90% до 10%. Така технологія використання суттєво скоротить шкідливі викиди і вуглецевий слід внаслідок автомобільної промисловості.

Промислова вибухівка

Незвичайна, хоча і зрозуміла з огляду на горючість спирту версія використання спирту – у складі промислової вибухівки. Він є складовою частиною деяких вибухових сумішей, наприклад, динамітів або нітрогліколевих утворень. Такі суміші використовуються для промислових вибухових робіт і виконання інженерних вибухів на кар’єрах та для інших технологічних процесів.

Альтернативне «сухе» паливо

Якщо немає інших джерел пального, то спирт, який перетворений у складі речовин схожих на метальдегід може замінити дрова, бензин, гас. Це компактне і зручне «сухе паливо» повністю замінює:

·звичайні види палива для приготування їжі;

·підігріву продуктів у туристичних походах чи за відсутності електроенергії, газу та «класичних» видів палива;

·дуже зручно використовувати у місцях надзвичайних подій де немає інших джерел

та інших потреб. Висококалорійне та швидко займисте та не має обмежень у терміні придатності. Сухе паливо може давати понад 31300 кДж/кг тепла.

Спирт у парфумах: від 95%

Насправді спирту у парфумерній продукції дуже багато. Набагато більше, ніж хтось уявляє. У власне парфумах, в залежності від складу та композиції – не більше 30% субстанцій, що розкривають аромат. Все інше – суміш різних компонентів із концентрованим та якісним спиртом. Зазвичай використовується спирт із показником не менше 90% міцності.

В парфумованій воді – ще одній популярній продукції «індустрії краси» – спирт використовується такої ж міцності. Склад ароматичної суміші в ній не більше 15%. Саме для того, щоб розчинити всі ці аромати, використовують міцний етанол.

В туалетній воді зазвичай використовують розведений і не такий концентрований спирт – 85%. Вміст ароматизуючої композиції – не більше 4-8%. Традиційний одеколон має не більше 5% суміші з ароматами та додатковими речовинами. Для створення власне одеколону, що розчиняє всі компоненти використовують 70-80% спирт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...