• Головна
  • Петиция об обеспечении конституционного права граждан выбирать и быть избранным
15:00, 14 серпня 2020 р.

Петиция об обеспечении конституционного права граждан выбирать и быть избранным

Петиция об обеспечении конституционного права граждан выбирать и быть избранным

Подписать петицию: https://petition.president.gov.ua/petition/103648

25 жовтня 2020 року мають відбутися місцеві вибори.

08 серпня 2020 року Центральна виборча комісія прийняла постанову № 161 "Про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року". Таке рішення ЦВК прийнято на підставі висновків Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій про проведення виборів в окремих населених пунктах, хоча у 2019 році на територіях відповідних громад було організовано і проведено два тури виборів Президента України, а також проведено вибори народних депутатів України.

Через це рішення ЦВК близько 500 тисяч жителів Донецької та Луганської областей, які проживають на територіях відповідних місцевих громад, будуть позбавлені гарантованого Конституцією України права обирати і бути обраними до органів місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 38 Конституції України громадяни мають право, зокрема, брати участь в управлінні державними справами, вільно обирати і бути обраними до органів місцевого самоврядування. Відповідно до статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. Відповідно до статті 69 Конституції України народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.

Ані Конституція України, ані Виборчий кодекс, ані жоден інший закон України не передбачає можливості не проведення чергових місцевих виборів на підставі висновків військово-цивільних адміністрацій.

Відповідно до статті 102 Конституції України Президент є гарантом додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.

Відтак, вимагаємо від Президента України Володимира Зеленського як гаранта Конституції України:

1. 1. використати надані йому народом України і Конституцією України повноваження щодо захисту та реалізації прав громадян України обирати та бути обраними до органів місцевого самоврядування.

1. 2. видати Указ Президента України про забезпечення реалізації конституційних прав громадян, які проживають на окремих територіях громад Донецької та Луганської областей обирати та бути обраними до органів місцевого самоврядування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, яким зобов’язати компетентні державні органи та відповідних посадових осіб:

1. 2.1. забезпечити під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року належний рівень безпеки громадян та правопорядок на територіях всіх громад, зазначених в Постанові Центральної виборчої комісії від 8 серпня 2020 року № 161 “Про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року”;

2. 2.2. негайно переглянути видані ними акти, які обмежують виборчі права на проведення та участь у перших виборах депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...